Odpočty

Technická realizácia

Každý vodomer alebo pomerový rozdeľovač je pravidelne dopytovaný vysielacím zariadením - koncentrátorom, ktoré z neho „na diaľku“ vyčíta údaje o aktuálnej spotrebe. Tieto sú následne vysielané cez sieť Internetu vecí (IoT) do centrály, kde sú ďalej spracované do zrozumiteľnej podoby a poskytnuté správcom alebo iným osobám.

V závislosti od dohody je možné koncentrátory nastaviť na rôznu frekvenciu vysielania.  Tým že koncentrátor pracuje na novej technológii IoT, nepotrebuje v sebe žiadnu SIM kartu. Je schopný komunikovať na území celého Slovenska, dokonca aj na miestach kde už nie je mobilný signál. Napájanie koncentrátorov je batériové s výdržou niekoľko rokov, čo výrazne uľahčuje ich inštaláciu a prevádzku, nakoľko nie sú viazané na elektrické rozvody.

Schéma fungovania rádiových odpočtov v klasickom panelovom dome

Vodomer pre TÚV v prevedení Standard

O nás

Keners s.r.o. je IoT integrátorom so zameraním na špecifické (B2B) segmenty všetkých sieťových odvetví ako energetika, vodárenstvo či teplárenstvo, ako aj riešenia v oblasti monitoringu jednotlivých zložiek životného prostredia s prekryvom do pôdohospodárstva.

Naše riešenia sa vyznačujú svojou špecifickosťou, kde realizujeme integráciu vysoko presných meracích systémov s vysielacím rádiom LPWAN.

Keners s.r.o.
Križkova 9
811 04 Bratislava


IČO: 50327267
DIČ: 2120302811
IČ DPH: SK2120302811

keners [zavináč] keners.sk

Spracovanie osobných údajov